השלמת בגרויות במרכז יהבים

מרכז יהבים פועל בשעות הבוקר והערב, ומציע קורסים לבגרות אקסטרנית, השלמה ושיפור בגרויות לתלמידי תיכון ולחיילים משוחררים בקבוצות לימוד קטנות. שיעורי הזכאות לתעודת בגרות בקרב התלמידים שלנו הם מהגבוהים בבתי הספר האקסטרניים.

תכנית השלמת הבגרויות ביהבים

ניתן לשפר ולהשלים בגרויות באופן חלקי או מלא, לפי בחירה ובהתאמה מלאה לסגנון החיים ולמטרה שלקראתה לומדים.

 

תעודת הבגרות כוללת מקצועות חובה (אזרחות, היסטוריה, ספרות, עברית ותנ"ך), אנגלית ומתמטיקה (בחירה בין רמה של 3-5 י"ל) ומקצוע אחד לפחות של 5 י"ל  (מדעי החברה, ג"ג פיזיקה וכו..  את כל המקצועות הללו ניתן להשלים באופן אקסטרני – בגיל התיכון או אחריו, באופן מלא או חלקי.

 

בגרות מלאה ניתנת כאשר כל המקצועות הללו מושלמים בציונים עוברים לפחות, בשאיפה להגיע לממוצע גבוה ככל שניתן, למי שמעוניין להמשיך ללמוד לאחר מכן במכללה או באוניברסיטה. (מותר שיהיה ציון אחד נכשל בתעודה ועדיין לקבל זכאות בגרות, אך לא במקצוע שפה עברית).

 

השלמת בגרויות לנושרים ממסגרות לימודיות

שיר, תלמידת כיתה יא, למדה בשלוש מסגרות חינוכיות, שני תיכונים ופנימיה, אך לא מצאה את מקומה באף אחת מהן.

 

בכל אחת מהן הגדירו אותה כתלמידה בעלת "פוטנציאל בלתי מנוצל", תלמידה פטפטנית ומלאת חיים, פופולרית בקרב התלמידים ואהודה על המורים – אך ללא הצלחה במבחנים של בית הספר או במבחני הבגרות.

 

שירה הבינה שהיא לא מסתדרת במסגרות הנוקשות שהוצבו לה והחליטה לפנות למסגרת אקסטרנית במרכז לימודי יהבים.  הבחירה שלה במרכז נבעה ממספר סיבות מרכזיות שנלקחו בחשבון על ידי שירה ואמא.

לקבלת מידע נוסף,
השאירו פרטיכם בטופס
או התקשרו ל 072-3308518


 

גמישות לימודית בהשלמת הבגרויות

ביהבים אנחנו מאפשרים את מלוא הגמישות – מקיימים פגישת ייעוץ ומחליטים על התכנית של ההשלמות, לפי סמסטרים. ניתן ללמוד את המינימום – קורס אחד בסמסטר – או מספר רב יותר של קורסים, בדרך כלל עד ששה. השיקולים לבחירת הקורסים קשורים לזמן שיש לתלמיד להשקיע בלימודים, סדר עדיפות של חשיבות המקצועות והמאמץ שצריך להשקיע בכל קורס כזה. אין מינימום נדרש של שעות לימוד בשבוע, ואין גם מקסימום.

צוות המרכז

שירה ביקשה לשוחח עם המורים לפני ההרשמה ולהצטרף לשיעורי ניסיון על מנת לחוות את הלך הרוח במהלך השיעור.  היא הבינה כי מדובר במורים בעלי ניסיון שאוהבים ללמד והדבר ניכר בסבלנות שלהם ובקשר שנוצר עם התלמידים, בהתמדה שלהם בהגעה לשיעורים ובהתקדמות בבית הספר.

צוות המורים ביהבים כולל מורים בעלי ניסיון ומוטיבציה להביא את התלמידים להצלחה מקסימלית. המורים שלנו מתעניינים באופן אישי בתלמידים ובהצלחתם ואוהבים ללמד את המקצועות שהם מלמדים ביהבים. ישנה התחשבות מלאה ביכולות ובצרכים של התלמידים, אך איננו מוותרים על כללי הבסיס – להגיע לשיעורים, להקשיב בשיעורים ולבצע את המטלות בבית.

אנחנו מאפשרים לתלמידים להיעזר במחשבים ניידים, מכשירי הקלטה או צילום של הלוח, מבינים שמדי פעם יש רצון לצאת להתאווררות, לשתות משהו ולחזור לשיעור – אך שומרים על מסגרת של שיעור מקצועי ויעיל.

גודל הכיתות

שירה הבינה כי הלימודים נערכים בקבוצות קטנות של עד עד 8 תלמידים ובאווירה שונה לחלוטין ממה שהייתה רגילה. הסברנו לשירה כי אנחנו מאמינים שבקבוצות קטנות  ניתן להצליח להגיע לכל תלמיד ותלמיד ולתת את מלוא היחס האישי והמענה המתאים לו.

בנוסף, היא ראתה שיש מספר קבוצות באותו המקצוע וששאלה מדוע, הוסבר לה כי שיבוץ התלמידים מתחשב במספר פרמטרים, לדוגמא: ברמה האישית של התלמיד (אם יש פערים, למשל), במטרות שלו, בכיתה בה הוא לומד ועוד, דבר התורם להצלחה אישית של התלמיד והקבוצה כולה.

חשוב לדעת :

לימודים אקסטרנים מאפשרים לתלמידים להבחן בבחינות בגרות ולקבל תעודת בגרות ממשרד החינוך, ללא ציון שנתי ("ציון מגן" כפי שכונה פעם). משמעות הדבר היא, כי ציון המבחן הוא הציון הסופי, בלי שקלול של ציון בית ספרי. עובדה זו היא משמעותית במיוחד עבור תלמידים אשר לא ממצים את יכולתם בבית הספר מסיבות שונות, ומגלים שבכל מבחן בגרות הציון השנתי הוריד להם את הציון הסופי לעומת הציון במבחן הבגרות.

מנהלת המרכז, ורד יהב, הינה בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בייעוץ חינוכי מהאוניברסיטה העברית, ובעלת וותק של עשרים שנים בתחום.  נשמח לצרף אתכם להצלחה, פנו אלינו עוד היום

2013 © כל הזכויות שמורות לורד ואמיר יהב - מרכז לימודי יהבים
שינוי גודל פונט