סדנת כישורים חברתיים

על הסדנה

קבוצת כישורים חברתיים למבוגרים: המטרה היא לתת מענה למבוגרים בגילאי 23 ומעלה המתפקדים באורח תקין בחייהם, אך זקוקים לקבוצה שתעזור להם לשפר את כישוריהם החברתיים – התחלת קשר, שימור קשר, כניסה למקומות חדשים והשתלבות, שילוב של עבודה ופנאי, ועוד. זה מתאים גם למבוגרים המתמודדים עם חרדה חברתית.

 

מסגרת הקבוצה

הסדנה הינה בת 15 מפגשים שבועיים של שעה וחצי כל אחד ותכיל 16 משתתפים למפגשים הסדנה תתחיל לפעול בנובמבר, במרכז לימודי יהבים בגדרה, בימים ב' ו-ד', בין השעות 20:00 – 21:30. 

מעניין אתכם? צרו עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים ועלויות.
 

מדריכות הסדנא

ענבר שריפט

בעלת תואר שני בפסיכולוגיה, מומחית תעסוקתית ומטפלת בגישה האדלריאנית. בעלת ניסיון רב בפיתוח אוכלוסיות שונות, קבוצות ופרטיים.ניהלה את המרכז לפיתוח מנהיגות באגף המודיעין כותבת ומפרסמת ידע מקצועי. יועצת לארגונים ופרטיים ובעלת קליניקה פרטית.

ורד יהב

בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת בן גוריון. מנהלת ובעלת מרכז לימודי יהבים בגדרה. המרכז קיים כ – 10 שנים ומתקיימים בו לימודים אקסטרניים לצד קבוצות וסדנאות שונות למבוגרים וילדים. בעלת ניסיון בייעוץ אישי בהנחיית קבוצות ובליווי תהליכים אישיים.

כישורים חברתייים אצל מבוגרים

אף אחד מאיתנו לא נולד עם כישורים חברתיים, ומרביתנו רוכשים אותם במהלך החיים, תוך התבוננות באחרים ולמידה על האופן שבו צריך לנהוג בחברת אחרים. אותם כישורים חברתיים משפיעים על כל התחומים החשובים בחיינו, ואצל אנשים רבים הם אינם מפותחים כפי שהם היו רוצים. אין לומר נואש במקרים הללו, אלא להבין שכישורים חברתיים, כמו כישורים רבים אחרים, הם מיומנות שניתן לרכוש, ובעזרת ההדרכה הנכונה, תוכלו לשפר את הביטחון העצמי ולהתנהל בחברת אחרים בדיוק כפי שאתם רוצים.

 

קשיים בהתחלת קשר זוגי ושימור הקשר

 

כאשר אנו מתחילים קשר רומנטי עם בן או בת זוג פוטנציאליים, אנו נבחנים ביתר קפידה, והצד השני למעשה בוחן את היכולת שלנו להחזיק מעמד בקשר ארוך, וגם את האופן שבו אנו מתנהלים. פעמים רבות, מערכות יחסים שהיו יכולות ללבלב נגדעות כבר בתחילתן מפני שאחד הצדדים מתקשה להתנהל באופן "מקובל", מה שנתפס על ידי הצד השני כחריג ולא רצוי. רכישת כישורים חברתיים יכולה לסייע לכם לפתור בעיות זוגיות וגם ללמד אתכם כיצד להתנהל בתחילת מערכת יחסים כדי שהצד השני יראה את כל הטוב שבכם, ולא יתמקד בקשיים החברתיים שאולי יש לכם. באופן הזה, תוכלו לפתח מערכות יחסים ארוכות טווח ביתר קלות, ולמצוא את האדם שאיתו תחלקו את חייכם ללא קושי.

 

כניסה והשתלבות במקומות עבודה חדשים

 

כישורים חברתיים הם אבן הפינה במרבית מקומות העבודה, והם מאפשרים לא רק לפתח קשרים חברתיים במקום העבודה, אלא גם להתקדם בסולם הדרגות. השלב הראשון שבו כישורים מהסוג הזה נבחנים הוא בראיון העבודה שיכול למעשה להכריע אם תקבלו משרה מסוימת או לא. חוסר כישורים חברתיים עלול למנוע מכם להתקבל למקומות עבודה רבים, אך גם את הכישורים הללו ניתן להשחיז. לאחר הכניסה לעבודה, תוכלו להשתמש בכישורים החדשים שלכם לרכישת חברים במקום העבודה, לשיפור היחסים עם הממונים עליכם ולהעברת הימים שלכם בנעימים.

שילוב של עבודה ופנאי – חלוקת זמן

החיים הקדחתניים היום מותירים אותנו מותשים פעמים רבות, וחלקנו לא תמיד יודעים כיצד לצאת מהמעגל העמוס שאליו נכנסנו. באמצעות חלוקת זמן נכונה, אתם יכולים ללמוד כיצד לשלב בין שעות הפנאי, העבודה והמשפחה בצורה אופטימלית, וכיצד להרגיש שהעומס ירד מעליכם. להטוט בין שעות העבודה ובין שעות הפנאי מהווה תורה בפני עצמה, ואתם יכולים לרכוש את המיומנות הזו על ידי למידה של שיטות יעילות למקסום הזמן שלכם במהלך היום, כך שתרגישו שאתם מספיקים את מה שרציתם לעשות בלי שתהיו מותשים בכל פעם מחדש.

התמודדות עם חרדה חברתית

חרדה חברתית היא קושי שאנשים רבים מתמודדים עימו, פעמים רבות בלי להסגיר את החששות שיש להם ממצבים חברתיים שונים. קושי לדבר עם אנשים חדשים, חרדה מפני עמידה בפני קהל, חוסר יכולת לשהות בקבוצה גדולה של אנשים וקשיים נוספים, כל אלו מאפיינים את מי שמתמודד עם חרדה חברתית. אותה חרדה מתבטאת לא רק בקשיים חברתיים, אלא אפילו בתסמינים גופניים, כמו הזעה, דופק מואץ, הסמקה ועוד. אותה חרדה אולי נראית כמו דרך ללא מוצא, אך אתם יכולים להיות בטוחים שניתן להתמודד עימה ביעילות. פיתוח כישורים חברתיים אצל מבוגרים כולל בין היתר התמודדות עם תחושות של חרדה חברתית, ומתן הכלים הנכונים להיפטר מכל אותם רגשות שליליים המובילים אתכם לסגור את עצמכם בפני אנשים אחרים.

כישורים חברתיים מהווים חלק חשוב בהתנהלות היומית של כל אחד ואחת מאיתנו, והם מהווים מיומנות שניתן לרכוש ולאמץ. אם תשילו מעליכם את קליפות החרדה והחשש, תוכלו לתקשר עם הסביבה ביתר קלות, ולנהל את עצמכם בצורה מלאה ונפלאה כפי שלא תיארתם לעצמכם.

2013 © כל הזכויות שמורות לורד ואמיר יהב - מרכז לימודי יהבים
שינוי גודל פונט