אבחון מוקסו - moxo

במרכז יהבים מתקיימים אבחוני קשב וריכוז ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, על ידי אנשי מקצוע מומחים ובכירים. אבחונים פסיכו דידקטיים, דידקטיים, בדיקות מוקסו ובדיקות אירלן. המבחנים מוכרים על ידי משרד החינוך וקיימים הסדרים עם כל קופות החולים. לתיאום תור חייגו – 072-3308518

 

אבחון מוקסו

"אבחון Moxo" הינה שיטה מדעית לבדיקת התסמינים המרכזיים של הפרעת קשב וריכוז אצל ילדים, בני נוער ומבוגרים. מדובר בבדיקה ממוחשבת, המשקפת בצורה ישירה ואובייקטיבית את יכולות הקשב והריכוז של הנבחן. המבחן בודק 4 מדדים עיקריים וניתן לבצע אותו החל מגיל 6. מדדי הבדיקה הם:

  • מדד הקשב – יכולת הנבדק להעריך גירוי בצורה נכונה
  • מדד התזמון – יכולת הנבדק להגיב בזמן הנדרש
  • מדד האימפולסיביות – התנהגות פזיזה, תגובה מבלי לקחת בחשבון השלכות של המעשה.
  • מדד היפראקטיביות – הקושי של הנבדק בויסות פעילות מוטורית ובהימנעות מפעולות לא רצויות.

 

שלבי האבחון

לאבחון המוקסו יש שתי גרסאות. הגרסה הראשונה מיועדת לילדים עד גיל 12, אורכת כרבע שעה ובמהלכה נדרש הילד לבצע פעולת לחיצה על מקלדת כאשר הוא מזהה דמות מטרה עליה הוסכם עם הבודק. בכל הופעה של דמות אחרת שאינה דמות המטרה עליו להימנע מלחיצה.

מבדק המוקסו מחולק ל8  שלבים זהים באורכם, כאשר בכל שלב משתמש הבודק בסוג אחר של "מסיחי דעת". חלק מהמסיחים הם מסיחים חזותיים, חלקם שמיעתיים בלבד  וקיימים גם מסיחים משולבים.

ישנם גם שלבים שאינם מכילים מסיחים. המבדק מבוצע ברצף, ללא הפסקות במהלכו.

הגרסה השנייה של המבדק מיועדת לגילאי 13, מדובר באותו מבדק בדיוק, רק ארוך יותר ב 3.2 דקות מגרסת הילדים.

 

תוצאות האבחון

תוצאות האבחון מתחלקות לשני חלקים:

החלק הראשון הוא גרף הביצוע של המטופל לאורך המבדק. התוצאות המתקבלות מראות את הביצוע של הנבדק ביחס ליכולת שלו לבצע פעולות תחת הסחות דעת וסביבות קשב שונות.

 בנוסף, תוצאות המבדק מושוות לקבוצת "הנורמה" ועל פי ההשוואה ניתן לראות את פרופיל הקשב על פי ארבעת הפרמטרים שנבדקו. מייד עם סיום הבדיקה מתקבל דיווח מדויק ומקצועי של תוצאות של הבדיקה, המוגש יחד עם הסבר  מפורט על הבדיקה ומכתב לרופא המטפל

המחקר המקיף שנערך לצורך פיתוח הבדיקה תורם לכך שב"בדיקת קשב" משתמשים היום אנשי מקצוע, מכונים ומוסדרות אקדמיים.

סרטון המסביר על אבחון מוקסו וכולל גם הדגמה של המיבדק:

2013 © כל הזכויות שמורות לורד ואמיר יהב - מרכז לימודי יהבים
שינוי גודל פונט