לומדים איך ללמוד

סדנת הצלחה בשיטת הסכמות לתלמידי תיכון וחט"ב

סדנה לאסטרגיות למידה בשיטת הסכמות

  • האם הילדים שלכם יודעים איך ללמוד באופן עצמאי ויעיל?
  • האם הם יודעים כיצד לסכם כמויות של חומר ולשנן אותו כחלק מלמידה עצמאית?
  • האם יש להם מוטיבציה ללמידה?
  • האם הם מרוכזים בזמן הלמידה?
  • האם הראש שלהם פנוי ללמידה או שעסוק בדברים אחרים?
  • האם הם לומדים לבד ומתארגנים ללמידה לבד?
  • האם הם מקבלים ציונים המשקפים את יכולותיהם האמיתיות?

סטודנטית ממליצה על השיטה

אם השאלות הנ"ל נראות לכם מוכרות קורס "לומדים איך ללמוד" נועד בדיוק בשביל ילדכם. התכנים של הקורס שאובים מעולמות התוכן הבאים:

באמצעות עולמות אלו בנינו שיטה פשוטה, ישימה ומנצחת, אשר תורמת לביטחון העצמי של התלמיד, מגבירה את תחושת המסוגלות האישית שלו, תורמת למוטיבציה הפנימית ומפתחת אצלו את המיומנויות של לומד עצמאי.

על הסדנה

מטרת הסדנה היא לפתח מיומנויות של "לומד עצמאי" ולאפשר לתלמיד להתמודד עם כל הקשיים האובייקטיביים בלמידה.

במהלך הסדנה נבחן יחד את התדר שבו התלמיד מסתובב בעולם, נטפל באמונות המגבילות אותו, נמוסס מחשבות שליליות ויחד נלמד לעבוד בצורה שיטתית ומסודרת לקראת המבחנים. נכיר תרגילים שיעזרו לתלמידים בסיטואציות חברתיות שונות.

השיעורים מתקיימים באווירה קלילה, ומשולבים בהם משחקים שונים. 

 
 
קבוצת הצלחה – שילוב של אסטרטגיות עם העצמה ואימון אינטגרטיבי משולב בשיטת הסכמות.
במהלך הסדנה, רוכשים הילדים מיומנויות המחברות אותם ליכולות של עצמם ועוזרות להם לבחון את האמונות המגבילות שלהם ולהתעמת איתן, מאפשרות להם לבחון את החשיבה שלהם, להנהיג אותה ולהפוך אותה לחיובית.
 
בנוסף, הילדים ירכשו מיומנויות של עבודה שיטתית, ילמדו כיצד להתארגן ללמידה וכיצד לנהל את זמנם בתקופות מבחנים לחוצות. הילדים ילמדו שיטה לסכם חומר באמצעות מפות חשיבה ולשנן אותו באמצעות אסוציאציות ודמיון.
 
בסופו של הקורס נמצא "לומד עצמאי" בעל מוטיבציה פנימית ללמידה,  ביטחון עצמי גבוה,  תחושת מסוגלות אישית גבוהה וארגז כלים נרחב הכולל את כל הכלים הנדרשים לפיתוח למידה נכונה.
 
 
מסגרת הקבוצה
הסדנה כוללת 15 מפגשים, עד 8 משתתפים. 
יום א' 17:30 – 18:30 לחט"ב
יום א' 18:45 – 19:45 תיכון
מחיר לסדנה: 2025, ניתן לחלק ל-5 תשלומים של 405 שקלים. (או 4 תשלומים של 506.25)
 

"אפילו אחרי שיעור אחד קלטתי יותר טוב את הדברים והביטחון שלי בקשר ללימודים עלה מאד במהלך הסדנה. תודה, תודה, תודה."
רחלי
תלמידת כיתה יא

יואב - תלמיד י"ב

"חבל שאף אחד לא לימד אותי את זה בכיתה ו'-ז'. זה היה חוסך לי הרבה תסכול..."

יואב
תלמיד כיתה יב

"התיכון לא נתן לילדה עשירית ממה שקיבלה ממך בסדנה של 15 שיעורים.. כמה מרגש זה לראות את הילדה שלך אוהבת ללמוד"
עפרית
אם לתלמידת כיתה י"א

מדריך הסדנא

יובל

בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות ניהול וכלכלה, תעודה באסטרטגיות למידה והוראה מתקנת מטעם מכללת אשקלון ואימון ילדים ונוער בשיטת האימון האינטגרטיבי. 

בשנים האחרונות הקים את חברת  "יובל הנתיב שלך להצלחה" אשר עוסקת באימון ילדים ונוער באמצעות שיטה המשלבת מגוון כלים פרקטיים ללמידה איכותית.

מיומנויות למידה וניהול עצמי

 

הצלחה בלימודים ובתחומים אחרים בחיים לאו דווקא קשורה לאינטליגנציה הטבעית שלנו, אלא גם למיומנויות שלנו בביצוע מטלות כאלו ואחרות. ללא מיומנויות למידה וללא ניהול עצמי אפקטיבי, קשה במיוחד להגיע להישגים שהצבנו לעצמנו ולהתקדם בחיים כפי שהיינו רוצים. כדי לרכוש מיומנויות כאלו, ניתן להשתמש במספר אסטרטגיות לימוד ושיפור ביטחון עצמי אשר יקנו לכם את הכלים ואת הכישורים הנחוצים על מנת להשיג את המטרות שהגדרתם לעצמכם.

 

מהו אימון אינטגרטיבי?

 

אימון אינטגרטיבי מהווה דרך מעולה ללמד ילדים כיצד לממש את הפוטנציאל שלהם ולהגיע להישגים שהם התקשו להגיע אליהם. המטרה של אימון אינטגרטיבי היא להקנות לילדים כלים עבור חיבור ליכולת עצמית, ולגרום להם להבין שהם מוגבלים במידה רבה על ידי האמונות המגבילות שלהם עצמם.

במסגרת תהליך של לימוד אינטגרטיבי ילדים ובני נוער מתחברים לרצונות שלהם ולומדים לבטא את המטרות שהם רוצים להגיע אליהן. לאחר מכן, עוזרים לילדים להתגבר על הקשיים שלהם באופן פרטני באמצעות תרגול של מיומנויות למידה שונות. באמצעות התגברות על קשיים קטנים לאורך כל הדרך, ילדים ובני נוער יכולים ללמוד כיצד להתמודד עם אתגרים שהם נתקלים בהם במהלך היום-יום וגם כיצד להיות מחוברים ליכולות שלהם בלי להרגיש מוגבלים.

 

רכישת מיומנויות לימוד וניהול עצמי בקרב ילדים ומבוגרים

 

בדיוק כשם שילדים יכולים ללמוד כיצד להתחבר ליכולות שלהם ולממש את הפוטנציאל האדיר שיש בהם, כך גם מבוגרים יכולים להרוויח מחיבור ליכולות שלהם. על ידי עימות עם אמונות מגבילות ובאמצעות הקניית כלי לימוד מתאימים, גם אתם יכולים לרכוש מיומנויות למידה וניהול עצמי שיסייעו לכם להשיג המטרות שלכם.

הדבר החשוב ביותר בתחום, הוא להפיל את החומות המנטליות שאנו מקימים לעצמנו; לכולנו יש רגעים בחיים שבהם אנו לא נמצאים במיטבנו ולא מצליחים כפי שהיינו רוצים להצליח. כישלונות קטנים וגדולים מהסוג הזה גורמים לנו להתקבע על הרעיון שאנו לא טובים מספיק ולא יכולים לעבור מכשולים שמוצבים בפנינו.

כדי להשיל את החומות המגבילות הללו, חשוב לפתח תחילה ביטחון עצמי על ידי הנהגת החשיבה והפיכתה לחיובית. ניתן לעשות זאת באמצעות חיבור לתודעה והבנה שבתור יצורים דינמיים, אנו משתנים ללא הרף והפוטנציאל שלנו הוא אין-סופי. ברגע שמאמצים את הלך המחשבה הזה, אנו מבינים בעצם שאין ליכולות שלנו גבולות, ואין מטרה שאנו לא יכולים להשיג.

 

מה עושים בשלב הבא?

 

לאחר שתבינו שאתם יכולים להשיג מטרות רבות שהצבתם לעצמכם, תוכלו לעבור לשלב הבא – רכישת מיומנויות למידה וניהול עצמי. הכלים הללו חשובים הן עבור ילדים והן עבור מבוגרים אשר מתקשים, מכל סיבה שלא תהיה, ללמוד דברים מסוימים. רכישה של מיומנויות למידה תאפשר לכם להתמודד עם אתגרים שמקשים עליכם לעשות את מה שאתם רוצים בתחומים שונים בחייכם. כדי שתוכלו למקסם את הפוטנציאל שלכם, חשוב שמלבד מיומנויות למידה, תרכשו גם כלים לניהול עצמי יעיל.

 

באמצעות ניהול יעיל של זמן, משאבים נתונים וכלים שיש לרשותכם, אתם תוכלו לדעת כיצד ללמוד בצורה יעילה וגם כיצד להשיג את השאיפות שלכם. ילדים גם יכולים להרוויח מרכישה של מיומנויות למידה וניהול עצמי, בייחוד אם הם אובחנו בהפרעות קשב וריכוז המפריעות להם ללמוד בצורה תקינה.

 

רכישה של מיומנויות למידה ושל כישורים אחרים מהווים אתגר עבור רבים מאיתנו, ילדים ומבוגרים כאחד. בעזרת אימון של התודעה, פיתוח הביטחון העצמי שלנו ושל ילדינו, וכן רכישה של כלים ללימוד וניהול עצמי, תוכלו לעשות דברים שלא חשבתם שתוכלו לעשות ולהצליח בכל מטלה בצורה נפלאה.

 

 

מרכז לימודי יהבים בגדרה, מתמחה במתן מענה מקצועי לתלמידים את מתקשים בלימודיהם בשלל תחומים, החל מתגבור לימודי, לימודים אקסטרניים ועד אבחונים וסדנאות להורים.

2013 © כל הזכויות שמורות לורד ואמיר יהב - מרכז לימודי יהבים
שינוי גודל פונט