שיתופי פעולה עם רשויות

אנחנו במרכז לימודי יהבים מתמחים בשיתופי פעולה עם מוסדות וארגונים בתחומי התגבור הלימודי. מאחורינו שיתופי פעולה רבים בהקמת פרוייקטים לתגבור ושילוב תלמידים מתקשים במערכת החינוך. הקמת מרכזי למידה לאחר שעות הלימודים בבתי הספר, השלמת בגרות ו 12 שנות לימוד, תגבור אינטנסיבי לקראת בגרויות ופרוייקטים נוספים בהתאמה אישית גם לתלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות של קשב וריכוז.

עתידים

מנהלת מרכז הצעירים עתידים

בשנת הלימודים תשע"ו תשע"ז התקיים שיתוף פעולה מוצלח בין מרכז עתידים ברחובות למרכז יהבים, בתכנית השלמת השכלה לאוכלוסיית הצעירים בגילאי 18-35. במסגרת התכנית למדו הצעירים לבגרויות במגוון גדול של מקצועות, בכיתות לימוד של 15-18 תלמידים.
מרכז יהבים התנהל מול רכזת מרכז הצעירים אשר גייסה את הסטודנטים ושמשה "גשר" בינם לבין יהבים. מרכז יהבים היה אחראי על הצד הפדגוגי של התכנים קרי, גיוס מורים, מעקב פדגוגי וייעוץ בנושא ההתאמות כולל גיוס ובקרת תשלום ועל גביית שכ"ל מהתלמידים באופן שוטף.

חממה לימודית בתוך ביה"ס לחיזוק מגוון מקצועות.

שיתוף פעולה של הנהגת ההורים בשיתוף מר זוהר בלום - מ״מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בעיריית רחובות.

במסגרת שיתוף הפעולה מעביר המרכז פעילויות מגוונות בקבוצות קטנות.

ניתן למצוא תגבורים במגוון מקצועות, מפגשי הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה, סדנאות של כתיבה יוצרת, כישורים חברתיים וכן פעילויות העשרה כגון חוגי מוזיקה ונגינה, תכנות, רובוטיקה ועוד...

רכזת השלמת השכלה "נתן"

בשנה האחרונה עובדת חברת נתן בצמוד למרכז לימודי יהבים. לומדים שאנו מלווים משתלבים בלוחה של יהבים במרכז הצעירים ברחובות וכן בבית הספר עצמו בגדרה. המרכז ברשותה של ורד יהב פועל במקצועיות רבה ואנשי המרכז בקיאים בכל התקנונים והרפורמות במסגרת המערכת האקסטרנית במשרד החינוך.

כמו כן, מתמחה ורד בתחומי לקויות הלמידה, בעיות קשב וקשיי למידה באשר הם. יש לציין כי חלק מהלומדים מתמודדים עם קשיי למידה ונתרמים רבות ממומחיות המרכז בתחום.

חיזוק מקצועות הליבה בבתי הספר בעיר

פעילות רחבת היקף על מנת לקדם את התלמידים במקצועות הליבה. הפעילות כוללת תגבור בבתי הספר בישוב תוך גיוס מורים ומורות לשפה, מתמטיקה ואנגלית.  התגבור הלימודי ניתן בקבוצות קטנות ומותאמות על מנת ליצור קבוצה הומוגנית ולהתקדם באופן מותאם.  

קב"סית מועצה אזורית לכיש

מועצה אזורית לכיש קיימה מרתון של תגבור במתמטיק במועד קיץ תשעג, ובמועד חורף תשע"ד, בעזרת מרכז לימודי יהבים.
המרתונים נמשכו כחודשיים, ולמדו בהם תלמידים שהמועצה הגדירה כתלמידים הזקוקים לתגבור אינטנסיבי על מנת לעבור את הבגרות במתמטיקה ולאפשר קבלת זכאות לבגרות. בשני המועדים ניגשו רוב התלמידים למבחנים ועברו אותם בהצלחה, חלקם בציונים גבוהים מאד (מעל 90). התבצעה תקשורת שוטפת עם מנהלת המרכז ועם המורים המלמדים, והעבודה הייתה לשביעות רצוננו המלאה.

תגבור לימודי בבתי ספר ביהוד.

שת"פ עם הערייה לחיזוק מקצועות הליבה

אחת הרשויות שאיתן אנו נמצאים כיום בשיתוף פעולה היא עריית יהוד. בשנת הלימודים הנוכחית אנחנו מקיימים פעילות רחבת היקף על מנת לקדם את התלמידים במקצועות הליבה. הפעילות כוללת תגבור בבתי הספר בישוב תוך גיוס מורים ומורות לשפה, מתמטיקה ואנגלית.  התגבור הלימודי ניתן בקבוצות קטנות ומותאמות על מנת ליצור קבוצה הומוגנית ולהתקדם באופן פמותאם.  

הפעילות מתקיימת בשיתוף פעולה הדוק עם הצוותים החינוכיים ומנהלות בתי הספר ביישוב, ועם מחלקת החינוך בעיריה, ששותפה פעילה ברמת הקשר עם המנהלות ועם המרכז, בקבלת דיווחים על ההתקדמות ותמיכה בתגבורים על ידי תקצוב הפרויקט.  

מרכז יהבים אחראי לחלק המקצועי של גיוס המורים והעסקתם, ועל כך שתכנית התגבורים תהיה בהלימה לתכנית הלימודים ולמטרות משרד החינוך. כמו-כן, מתקיים מעקב על התקדמות התלמידים והקבוצות ובקרה על תוצאות העבודה.

 

שיתופי פעולה עם מוסדות וארגונים  

 מרכז לימודי יהבים עובד בשיתופי פעולה עם ראשיות מקומיות וארגונים נוספים בפרויקטים לימודיים. בהתאם למטרות הפרויקט מתקיימת חלוקת תפקידים לפיה, אחראי המרכז על הצד האקדמי / פדגוגי, ועל הצד של העסקת המורים, בהתאם לדרישות ולציפיות של הארגון.

הקמת מרכזי למידה לאחר שעות הלימודים בבתי הספר.

מטרת המרכז היא לתת שעות הוראה מתקנת בקבוצות קטנות באנגלית, שפה וחשבון, כאשר הילדים ממשיכים למרכז לאחר שעות הלימודים, ובסוף הפעילות מוסעים לביתם. הפרויקט פועל לאורך כל שנת הלימודים ומקדם באופן משמעותי את התלמידים המשתתפים בו בתחומי הלימוד הספציפיים.

תגבור אינטנסיבי לקראת בגרויות

הקמת קבוצות תלמידים בשיתוף יהבים, מחלקת החינוך והקב"ס ברשות הזקוקות לתגבור לימודי לקראת מבחני הבגרות במקצועות הליבה. אחריות המרכז היא להציב את המורים המתאימים ביותר – וללוות את הפרויקט  מבחינה פדגוגית. התגבור ניתן כחודשיים לפני הבגרות, שלוש פעמים בשבוע ותוצאות המבחנים בכל הקבוצות הצביעו על אחוז גבוה (מעל 90%) של עוברים, בניהם תלמידים שלא האמינו כלל ביכולתם לגשת למבחני הבגרות.

השלמת בגרות ו 12 שנות לימוד.

מטרת הפרויקט הנה לאפשר לצעירים בני 18 ומעלה אפשרות להשלים מ-12 שנות לימוד ועד לבגרות מלאה בלימודים אחר-הצהריים, פעמיים בשבוע, שלושה קורסים בכל סמסטר. הרשות משווקת את הפרויקט ואחראית על ליווי התלמידים באמצעות עובדת סוציאלית וחונכים  ומרכז לימודי יהבים אחראי על הליווי האקדמי והדידקטי ועל ייעוץ חינוכי לתלמידים במידת הצורך, כולל הכוונה לקבלת התאמות לדרכי היבחנות שסייעו לתלמידים אשר היו זקוקים לכך כדי להצליח למצות יכולות במבחנים. צח

2013 © כל הזכויות שמורות לורד ואמיר יהב - מרכז לימודי יהבים
שינוי גודל פונט