תגבור לימודי לבתי ספר

פרויקט בשיתוף עריית יהוד לחיזוק מקצועות הליבה בבתי הספר בעיר

תגבור לימודי לבתי הספר ביהוד

אחת הרשויות שאיתן אנו נמצאים כיום בשיתוף פעולה היא עריית יהוד. בשנת הלימודים הנוכחית אנחנו מקיימים פעילות רחבת היקף על מנת לקדם את התלמידים במקצועות הליבה. הפעילות כוללת תגבור בבתי הספר בישוב תוך גיוס מורים ומורות לשפה, מתמטיקה ואנגלית.  התגבור הלימודי ניתן בקבוצות קטנות ומותאמות על מנת ליצור קבוצה הומוגנית ולהתקדם באופן מותאם.  

הפעילות מתקיימת בשיתוף פעולה הדוק עם הצוותים החינוכיים ומנהלות בתי הספר ביישוב, ועם מחלקת החינוך בעיריה, ששותפה פעילה ברמת הקשר עם המנהלות ועם המרכז, בקבלת דיווחים על ההתקדמות ותמיכה בתגבורים על ידי תקצוב הפרויקט.  

מרכז יהבים אחראי לחלק המקצועי של גיוס המורים והעסקתם, ועל כך שתכנית התגבורים תהיה בהלימה לתכנית הלימודים ולמטרות משרד החינוך. כמו-כן, מתקיים מעקב על התקדמות התלמידים והקבוצות ובקרה על תוצאות העבודה.

 

בין הפעילויות ניתן למצוא תגבורים במגוון מקצועות, מפגשי הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה, סדנאות של כתיבה יוצרת, כישורים חברתיים וכן פעילויות העשרה כגון חוגי מוזיקה ונגינה, תכנות, רובוטיקה ועוד…

בשנים האחרונות מייצר מרכז יהבים שיתופי פעולה רבים עם רשויות ובתי אנו מציגים את הפעילויות המתוכננות, נשמח לבחון אותן בהמשך הדרך ולתת מענה בהתאם לצורך.

 ממה עוד יכולים התלמידים להנות בתגבור הלימודי של יהבים?

  • תגבור לימודי בקבוצות של 7-8 תלמידים במקצועות השפה: מתמטיקה, אנגלית, שפה עברית
  • הוראה מתקנת בשפה ובמתמטיקה בקבוצות קטנות 
  •  אסטרטגיות למידה בשפה ומתמטיקה  
  • סדנת אסטרטגיות לכיתות ה'  ו' – לומדים אחת ולתמיד ופיתוח  “לומד עצמאי” 
  • סדנאות כתיבה יוצרת 
  • סדנאות כישורים חברתיים 
  • חוגי נגינה 

מרכז לימודי יהבים - שהחינוך נמצא בידיים שלנו

מרכז לימודי יהבים הינו מרכז ייחודי, הפועל בגדרה ומשרת את איזור השפלה והדרום. המרכז הוקם ומנוהל על ידי ורד ואמיר יהב, בגישה המדגישה שילוב בין סבלנות, העצמה וחיזוק הביטחון העצמי באווירה נעימה, לבין מקצוענות לימודית ואקדמית. ורד בעלת ותק של 26 שנים בתחום הייעוץ החינוכי (MA בייעוץ חינוכי מהאוניברסיטה העברית), והליווי האישי לתלמידים ולהורים משלים את העבודה המקצועית של המורים במרכז ומבטיח ראייה כוללת של הצרכים השונים.
ורד
ורד יהב
מנכ"לית המכון

2013 © כל הזכויות שמורות לורד ואמיר יהב - מרכז לימודי יהבים
שינוי גודל פונט